Aktualności

Sukces Wojciecha Pruszkowskiego w konkursie PSZCZELARZ ROKU

Sukces Wojciecha Pruszkowskiego w konkursie PSZCZELARZ ROKU
Dodano: 22/10/2021
To nie jest łatwy konkurs.
Ankieta ewaluacyjna liczy kilkadziesiąt punktowanych pozycji.
Pasieka pszczelarza jest wizytowana, a jego miód poddawany analizie. I nie tylko miód się liczy. Liczy się pszczelarz, jego praca także na rzecz lokalnej społeczności, środowiska pszczelarskiego. Liczy się to coś nieuchwytnego w pasiecznej codzienności, jakieś pomysły, jakieś innowacje, wiedza, profesjonalizm - choćby to była pasieka hobbystyczna.
Gdy już wszystko jest wstępnie zebrane, następuje etap pracy Kapituły Konkursowej. Przekładane są na punkty te wszystkie niewymierne aspekty, jak i te dające się bezdyskusyjnie wycenić w bezdusznej skali. Degustacja miodów jest zwieńczeniem prac.
W skomplikowanej procedurze, która poszczególnym grupom punktacyjnym przydaje wagę, powstaje finalny rezultat punktowy.
Dla niektórych oczywiście procedura kończy się wcześniej - a to miód ma za dużo wody, a to miód lipowy okazuje się faceliowym. Czołówka walczy jednak nie o tak podstawowe kryteria. Tu już liczą się detale.
W tegorocznej edycji konkursu, już siódmej edycji, pszczelarzenie naszego kolegi Wojciecha Pruszkowskiego zostało bardzo docenione. Został laureatem konkursu zajmując pierwsze miejsce w trudnej kategorii PSZCZELARZ WSPÓŁPRACUJĄCY Z ROLNIKIEM.
GRATULUJEMY !!!
Gratulujemy także państwu Annie i Mateuszowi Stawickim - konkursowym partnerom kolegi Wojciecha. To w ich czereśniowym sadzie powstał niepowtarzalny miód, którym została zaskoczona Kapituła.
Gratulujemy także rodzicom laureata, zwłaszcza Tacie, który wspomaga pszczelarskie dokonania zwycięzcy !
I cóż - to już kolejna nagroda dla pszczelarzy naszego koła w tym konkursie. Sięgnęliśmy w sześciu edycjach i po Grand Prix, i po tytuły laureatów, i po tytuły finalistów. To nasz zdaje się 9-ty tytuł zdobyty w 6 edycjach konkursu !

Bo tradycyjny Miód Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki to dobry, porządny, wartościowy miód !

Fundacji Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju dziękujemy za ten wyjątkowy konkurs, a nasze koleżanki i kolegów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Masz dobry miód, dobrze prowadzoną pasiekę, a i oddajesz trochę swego życia innym, masz wielką szansę na sukces !!! Tak, jak my dotychczas.

Pszczelarz Roku 2021
Pszczelarz Roku 2021
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter