PASIEKA SAN ANTONIO Przemysława Kościołka


Pasieka Przemysława Kościołka

“San Antonio”

 

nr wet. 10217186

e-mail: przemyslaw.kosciolek@wp.pl

   PASIEKA SAN ANTONIO

 

Zamiłowanie do pszczół zawdzięczam mojemu dziadkowi Janowi Janikowi, który zaszczepił we mnie tą piękną pasję. Z kolei dziadek pszczelarstwa uczył się od swojego ojca Antoniego, który przed II wojną światową prowadził 7 hektarowe gospodarstwo, a  pszczoły trzymał w wydrążonych pniach drzew. Zapewne wcześniej sztuka opiekowania się pszczołami przechodziła w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. W ten właśnie sposób pszczelarzem zostałem również i ja.  

 

PASIEKA SAN ANTONIO

     

PASIEKA SAN ANTONIO

 

 

Z uwagi na konieczność pogodzenia hobby z pracą zawodową moja pasieka jest niewielka, obecnie składa się z kilku pni. Zlokalizowana jest w Przecławiu, pośród malowniczych pól i zadrzewień porastających pofałdowany teren tej części gminy Brzeziny. Pszczelarzę w ulach leżakach wielkopolskich. Staram się żeby swoim podopiecznym zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju i bytowania. Za trud włożony w utrzymanie, moje małe owady boże odwdzięczają się, dając pyszny miód, rzepakowy, akacjowy, a na koniec sezonu także aromatyczny lipowy.

W pracy przy pszczołach pomaga mi żona Basia oraz syn Antoś. Żadna minuta spędzona w pasiece nie jest zmarnowana - zawsze jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie czasu oraz oderwania się od codzienności.  

 

PASIEKA SAN ANTONIO

 

PASIEKA SAN ANTONIO

 

Nazwę pasiece nadałem z wdzięczności mojemu szczególnemu patronowi - św. Antoniemu Padewskiemu.

Zachęcam wszystkich do bliższego poznania pszczół no i oczywiście do spróbowania miodu, wytworzonego na Ziemi Brzezińskiej.


                                                                                                       Przemysław Kościołek

Subskrybuj nasz newsletter