PASIEKA WNUCZĘTA Ryszarda Balceraka

 

Pasieka Ryszarda Balceraka

,,WNUCZĘTA”

Jasienin Mały 20

 

nr wet. 10217189

tel. 507398571

e-mail: krychbal@gmail.com

   Pasieka Wnuczęta

 

Pasieka Wnuczęta

  Moja pasieka znajduje się na małej polance w malowniczo położonej wsi Jasienin Mały, niedaleko Jeżowa. Przygodę z pszczołami rozpocząłem jako laik w 2011 r.,  przygoda przeszła w pasję.  Swoje pszczoły trzymam w ulach warszawskich zwykłych, w większości samodzielnie wykonanych. Na początku zakupiłem 3 rodziny, ale jak to zwykle bywa z biegiem lat pasieka rozrosła się i dziś liczy 20 pni. Dbam o stan pogłowia, staram się regularnie wymieniać matki, także aby zapewnić różnorodność linii w pasiece.

 

Wszystkie prace wykonuję terminowo, co moim zdaniem znacznie przyczynia się do zapewnienia zdrowotności pszczół i przynosi bardzo dobre efekty. Dla zapewnienia bazy pożytkowej uprawiam takie rośliny jak facelia, gryka i inne. Uczestniczę także aktywnie w życiu naszego Koła, a swoją wiedzę poszerzam systematycznie w ramach szkoleń organizowanych przez Koło, bo wiedzy i rozmów o pszczołach nigdy za wiele. W pracy zwłaszcza w okresie miodobrania, pomaga mi żona Krystyna, a także dzieci i wnuki.  

Pasieka Wnuczęta

 

 

Pasieka Wnuczęta

  Największą nagrodą za włożoną w opiekę nad pszczołami pracę jest dla mnie satysfakcja, radość najbliższych no i pyszny miód (np. rzepakowy albo lipowy), którym cieszymy podniebienia każdego roku. Chętnie dzielę się wiedzą i doświadczeniem, zapraszam wszystkich do kontaktu lub w odwiedziny.


Ryszard Balcerak

Subskrybuj nasz newsletter