Aktualności

Nowy Prezydent i nowy Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego

Nowy Prezydent i nowy Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego
Dodano: 20/11/2018

W dniu 19 listopada 2018 roku Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Pszczelarskiego odwołał z funkcji Prezydenta PZP Pana Waldemara Kudłę. Nowym Prezydentem PZP został Pan Tadeusz Dylon.

 

W Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie) w trakcie walnego zjazdu delegatów Polskiego Związku Pszczelarskiego wybrano w dniu 19 listopada 2018 r. nowego Prezydenta PZP.

Został nim Pan Tadeusz Dylon - prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie.

Gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów oraz mądrych decyzji organizujących pszczelarstwo.


Nowy prezes ma 58 lat, pszczelarzem jest od 1976 roku. Z zawodu też jest pszczelarzem, absolwentem policealnego studium w Pszczelej Woli. Po przejściu na wojskową emeryturę był dyrektorem regionalnym w firmie ochroniarskiej, prowadził własną działalność gospodarczą, którą przekazał córkom.


Tadeusz Dylon jest prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie od 2015 roku (w
arto tu wspomnieć, że Wojewódzki Związek Pszczelarski w Rzeszowie to największa regionalna organizacja związku pszczelarskiego. Liczy ponad 2300 członków. Zajmuje się m.in. skupem miodu, prowadzi także sklep z produktami pszczelimi. Ogromnym sukcesem Związku jest uzyskanie rejestracji Podkarpackiego Miodu Spadziowego jako produktu regionalnego o chronionej Nazwie Pochodzenia ).


– To człowiek wielu pasji – mówią o nim w związku. I nie ma w tym przesady. Jest emerytowanym wojskowym. Poza pszczelarstwem jego wielką pasją są m.in. motocykle.


Nowy Prezydent prowadzi niedużą pasiekę w Lecce. Lecka to malowniczo położona miejscowość w okolicach Tyczyna. To tam, na zboczu wzgórza, pomiędzy dwoma potokami, w otoczeniu jodłowych lasów, z dala od zabudowań i ruchliwych dróg, znajduje się pasieka Tadeusza Dylona. 25 rodzin pszczelich żyje tu w fantastycznych warunkach. Obok pasieki stoi niewielki domek zamieniony na pracownię, w której mieszczą się wszystkie akcesoria i sprzęty niezbędne do pracy z pszczołami.


Funkcje członków zarządu powierzono:

Wiceprezydent - Zbigniew Kołtowski – Lublin
Wiceprezydent - Leszek Bodzioch – Tarnów
Skarbnik - Ryszard Voss - Gdańsk
Sekretarz – Stanisław Ból – Piotrków Trybunalski
Członek - Ryszard Jarosz – Olsztyn
Członek - Henryk Krasucki - Ciechanów
 
Komisję Rewizyjną PZP tworzą natomiast:
Przewodnicząca - Małgorzata Pietkiewicz - Gdańsk
Wiceprzewodniczący - Jerzy Wardęski
Sekretarz - Grzegorz Brzeski
Członek - Kazimierz Zaskórski - Częstochowa
Członek - Sergiusz Saradow - Legnica


Przegłosowano również uchwałę programową na lata 2018-2025.


Tadeusz Dylon - nowy Prezydent PZPWstecz
Subskrybuj nasz newsletter