Aktualności

Rowerowy rajd

Rowerowy rajd
Dodano: 04/04/2018

Pierwszy Światowy Dzień Pszczół będzie obchodzony 20 maja 2018 r. To wspaniała okazja, by podróżując "Od pasieki do pasieki" poznać smak dobrego miodu prosto z ula, by zobaczyć pracę w pasiece, by dowiedzieć się o problemach, by dostać porcję wiedzy o ich rozwiązywaniu przez np. wzbogacanie bioróżnorodności miejsc, gdzie żyjemy, by zajrzeć wprost do pasiecznych gospodarstw, dowiedzieć się, gdzie są w naszej okolicy. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach wspólnie ze Strefą Rowerową Brzeziny zapraszają na rowerową przejażdżkę ! Szczegóły wkrótce na FB, na naszych i Strefy Rowerowej stronach www.

 

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel poparł słoweńską inicjatywę ustanowienia Światowego Dnia Pszczół, obchodzonego w systemie Narodów Zjednoczonych corocznie 20 maja. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Słoweńskie Stowarzyszenie Pszczelarzy.

Republika Słowenii przekazała informacje na temat tej inicjatywy podczas spotkania Ministrów Rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Rumunii, Słowenii i Austrii (GV4+4) w dniach 28-29 kwietnia 2016 roku w Pradze (Republika Czeska), prosząc partnerów o wsparcie w propagowaniu tej inicjatywy. Polska poparła inicjatywę słoweńską podczas 30. Sesji Regionalnej Konferencji FAO dla Europy (Turcja, Antalya, 4-6 maja 2016 r.).

Inicjatywa ta została oficjalnie przedstawiona do zatwierdzenia podczas 25. Sesji Komitetu FAO ds. Rolnictwa (COAG) w dn. 26-30 września 2016r. w Rzymie, następnie przekazana do 155. Sesji Rady FAO w grudniu 2016 w celu zatwierdzenia i przekazana do 40. Sesji Konferencji FAO w lipcu 2017r. Po zatwierdzeniu przez Konferencję FAO inicjatywa została przedstawiona do zatwierdzenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jesienią 2017 r. Według planowanego harmonogramu, pierwszy Światowy Dzień Pszczół będzie obchodzony 20 maja 2018 r.

Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter