Aktualności

Kolory Polski z pszczelarzami

Kolory Polski z pszczelarzami
Dodano: 27/07/2016

Kolory Polski to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką. W niedzielę 31 lipca 2016 r. Kolory Polski trafią do Rogowa, gdzie gościny udzieli  Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 (scena plenerowa na leśnej polanie)
W programie:Kolory Polski 31 lipca 2016 r.
godz. 18.00 – I nadal (nie)oporni!
Wykonawcy: Chór dla (nie)opornych, Mariusz Lewy – dyrygent

Na scenie plenerowej w Rogowie wystąpi istniejący przy Filharmonii Łódzkiej amatorski Chór dla (nie) opornych, który w tym roku świętuje 5-lecie swojej działalności. Od jesieni 2013 zespół pracuje pod kierunkiem Mariusza Lewego. Chór prezentował się już podczas minionych edycji Festiwalu „Kolory Polski”, tym razem wykona następujące utwory: „Chóralne opowieści”, M. Lewy – „O babie co mak siała”, J. Larson – „Seasons of Love”, P. Banach – „Teksański” oraz „Piosenka dla ukochanej” z repertuaru kabaretu „Potem”.

godz. 19.00 – Ale polskie kino
Stulecie Orkiestry - Dogrywka!

Wykonawcy:
Hollyłódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego, Aleksandra Wiwała – sopran
Przeboje muzyki filmowej zaprezentuje Hollyłódzka Orkiestra Filmowa, w której skład wchodzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego, Akademii Muzycznej w Łodzi i orkiestry salonowej Alla Vienna. „Obserwując rozkwit popularności muzyki filmowej i mając na uwadze filmowe tradycje Łodzi, jesteśmy przekonani, że nasz zespół wpisze się w ten trend, znajdując uznanie melomanów” – powiedział jesienią ub.r. Jan Niedźwiecki, szef nowo powstałej wówczas Orkiestry. Orkiestra, wraz z zespołem Vivid Singers, z powodzeniem realizuje projekt „Queen symfonicznie”, wywołując aplauz publiczności w całej Polsce.

Podczas koncertu w Rogowie, poświęconego muzyce polskiego kina, usłyszymy m.in. kompozycje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego, Waldemara Kazaneckiego, z seriali i filmów: „Pan Tadeusz”, „Czterdziestolatek”, „Janosik”, „Stawka większa niż życie”, „Noce i dnie”, „Dom”, „Czarne chmury”, „Alternatywy 4” i wielu innych.

Wydarzenia towarzyszące:
Wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki (wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach; od g. 17.00
Zwiedzanie Alpinarium i Arboretum SGGW w Rogowie (w dniu koncertu czynne do g. 19.00; bilet normalny 9 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do lat 6 wstęp wolny)

Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: Rogów – ciekawe miejsca (przyroda, ogród, kolejka wąskotorowa, pamiątki z okresu I Wojny Światowej)
Cena wycieczki 50 zł, wyjazd g. 14.00
Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.
Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.
Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.
Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.
Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.
Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.

Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter