Aktualności

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy
Dodano: 10/05/2016

Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach oraz Strefa Rowerowa Brzeziny jako współorganizatorzy zapraszają na niedzielny rowerowy rajd "Od pasieki do pasieki". Spotykamy się 15 maja 2016 r. o godz. 10:00 w okolicach basenu przy ul. Kulczyńskiego w Brzezinach. Planowana długość trasy to około 35 km, z kilkoma postojami po drodze - zachęcamy więc do udziału rodziny z dziećmi i mniej wprawionych rowerzystów :)

W planie wizyta w pasiece oraz w warsztacie pszczelarza. Na trasie rajdu pozostawimy przygotowane tabliczki zawierające informacje o sposobach ochrony pszczół. Rajd zakończymy tradycyjnie ogniskiem - tym razem w Szymaniszkach (prowiant we własnym zakresie), podczas którego zorganizujemy konkurs z nagrodami :)

Hasło rajdu to "CHROŃMY PSZCZOŁY - WZBOGACAJMY POŻYTKI". Szczegóły rajdu na FB .

 

Rowerzyści bez wątpienia należą do tych osób, które doceniają walory pięknej przyrody, a tej w okolicach Brzezin nie brakuje. To tutaj także posiadają swoje pasieki członkowie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach szczycący się zarejestrowanymi miodami Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki.

Przeobrażenia w rolnictwie, gwałtowny wzrost ilości stosowanych środków chemicznych, niekorzystne zmiany klimatyczne tworzą jednak zagrożenia dla istnienia szczególnie ważnych owadów zapylających, jakimi są pszczoły. Pszczelarze postanowili zatem zwrócić uwagę na to, że pszczoły trzeba chronić, a najlepiej to zrobić wsiadając na rower i odwiedzając gościnne pasieki w najcudwniejszym czasie, gdy kwitną sady, gdy kwitną uprawy rzepaków, gdy kwitną chwasty, gdy kwitną rośliny w ogródkach.

Ale to także pora, kiedy szczególnie intensywnie stosuje się zabiegi chemizacyjne, które nie są obojętne dla pszczół, jeśli są nieprawidłowo stosowane. Mamy zatem nadzieję, że liczna grupa zainteresowanych wróci do domów z wiedzą na temat ochrony pszczół (czemu mają sprzyjać przygotowane niespodzianki), a także z wiedzą na temat roślin miododajnych, które mogą wzbogacać bazę pożytkową.

ZAPRASZAMY !

Plakat opryski 2015

 

 

rajd od pasieki do pasieki
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter