Aktualności

Przedwiosenne niespodzianki

Przedwiosenne niespodzianki
Dodano: 12/03/2021

Pandemia choć przeszkadza, nie zatrzymuje.

Jest nam niezmiernie miło podziękować kolegom Adamowi Nowickiemu wraz z małżonką oraz Wojtkowi Pruszkowskiemu (któremu żona na pewno pomagała) za niespodziewane dary.

Kolega Wojciech przygotował 120 porcji nasion roślin miododajnych, a kolega Adam dostarczył przydatne podczas dyżurów dary. Szerzej o tym dalej ...


"W dniu 11-03-2021r.  Adam Nowicki wzbogacił siedzibę R.K.P. Brzeziny o komplet szklanych kubków, przydadzą się gdy minie czas pandemi natomiast Wojtek Pruszkowski przekazał do rozdania pszczelarzom 120 szt. opakowań nasion roślin miododajnych przegorzanu kulistego, facelii i gryki. Za dary dziękujemy . Zainteresowanych zapraszamy do odbioru w siedzibie Koła ul. Reformacka 3.  w czasie dyżurów w każdy czwartek w godz. 15,30 do 17,30 .Z. Sokołowski".


Zapraszamy zatem (z zachowaniem pandemicznej ostrożności) do siedziby Koła po porcje przydatnych nasion wzbogacających nasze otoczenie przyrodnicze.

I jeszcze raz serdecznie dziękujemy za te dobrodziejstwa ! :)


Przy okazji przekazujemy informację o zbliżającym się szkoleniu.


Szkolenie z Panią dr Łucją Skonieczną, 20.03.2021, godz.17.30.

PARTNEREM REGIONALNYM WYDARZENIA JEST WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE.

Udział w webinarze bezpłatny dla członków WZP w Łodzi.

Chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu proszę o zgłaszanie się przez koła rejonowe (imię, nazwisko i adres e-mali do przesłania darmowego linka). Pozostałych zainteresowanych odsyłamy na stronę www.kurspszczelarski.pl.

Tematyka związana z wychowem matek pszczelich jest ciągle aktualna niezależnie od skali produkcji. Wychów matek sprawia trochę kłopotu, zwłaszcza początkującym pszczelarzom, ale czasami uzyskanie matek na własne potrzeby staje się koniecznością.

Jakimi sposobami można uzyskać matki?

Która z metod jest najodpowiedniejsza dla Twojej pasieki?

Jakie terminy są najlepsze do uzyskania wartościowych matek i do wymiany starych ?

Na te pytania oraz na nurtujące zagadnienia pszczelarzy znajdzie odpowiedź dr inż. Łucja Skonieczna z ponad 40 letnim doświadczeniem hodowlanym.

Mając na uwadze to, że lepiej uczyć się na cudzych niż na własnych błędach zachęcamy do udziału w webinarium.

nasiona Wojtek Pruszkowski
nasiona Wojtek Pruszkowski
nasiona Wojtek Pruszkowski
nasiona Wojtek Pruszkowski
Skonieczna szkolenie
Skonieczna szkolenie
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter