Aktualności

Nie żyje Hieronim Andrzejewski, wieloletni dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego

Nie żyje Hieronim Andrzejewski, wieloletni dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego
Dodano: 12/08/2020

Nie żyje Hieronim Andrzejewski, wieloletni dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Zmarł nagle 11 sierpnia. Miał 62 lata.

Hieronim Andrzejewski był dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Był wielkim pasjonatem przyrody i ekologii, od ponad 20 lat związany zawodowo z parkami krajobrazowymi.

- Żył szybko, pracował niestrudzenie, nigdy nie miał czasu na własne błahostki. 11 sierpnia, w pełni lata, w pełnym słońcu, w środku dnia - zatrzymał się w biegu. Żegnaj Hieronimie! - tak żegnają go koledzy i pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych.

- Człowiek z pasją, zawsze uśmiechnięty, kochający przyrodę taki pozostanie w mojej pamięci - tak wspomina go marszałek województwa Grzegorz Schreiber.

- Woził wycieczki Łódzką Koleją Aglomeracyjną i dzieciaki Kolorową Lokomotywą, zawsze z wiedzą i swadą potrafił opowiadać i uczyć innych przyrody - wspomina natomiast Witold Stępień, były marszałek województwa.

Był również autorem i współautorem licznych opracowań i artykułów z zakresu konserwatorskiej ochrony przyrody.


My, pszczelarze, pozostaniemy z Hieronimem Andrzejewskim dalej pamięcią posadzonych w ubiegłym roku i dla nas zadysponowanych kilkuset lip i innych drzew miododajnych. Chyba przy każdej pasiece mamy je posadzone.

Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter