Aktualności

Swiatowy Dzień Pszczół

Swiatowy Dzień Pszczół
Dodano: 19/05/2020

W niecodziennych okolicznościach obchodzimy tegoroczny Swiatowy Dzień Pszczół.

Mimo to życzymy każdemu, kto pracuje przy pszczołach, chodzi przy nich, opiekuje się nimi, sprzyja temu, by nam towarzyszyły pracowicie zapylając tysiące roślin, w tym te, które są naszym pożywieniem, odporności, wytrwałości, zdrowia i sił.

Wraz z nadzieją, że nie pozostaną nam 4 lata na "spakowanie się".


Nie wszyscy przecież są przekonani, że w ogóle powinniśmy przejmować się pszczołami - nie dość, że to owady (a wiele osób nie lubi tych zwierząt), to jeszcze potrafią one użądlić i spowodować uciążliwy ból.

Trudno jednak dyskutować z tym, jak duże profity daje ludziom praca pszczół.

Szacuje się, że cała praca pszczół w samej Polsce - czyli zapylanie, produkcja miodu, wosku i wszystkie inne gałęzie produkcji związane z pszczołami - warta jest ponad 4-8 miliardów złotych. A to niemało.

Jak jednak przeliczyć na pieniądze brak czereśni ? Te smakowite owoce zawdzięczamy wyłącznie pracy psxczół. Lubimy migdały ? Nie będzie ich bez pszczół. Bawełniana koszulka, skarpetki ? Tak, w tym przypadku też pszczoły są niezbędne. Olej słonecznikowy, rzepakowy ? Marchewka ? Sliwki ? Mnóstwo produktów, które są naszą żywnością zawdzięczamy pszczołom.

Zatem, gdy SĄ PSZCZOŁY - JEST ŻYCIE ! Pamiętajmy o tym także nie od święta.

I sprzyjajmy owadom zapylająym (jak i każdej innej przyrodzie, która nas otacza).

Swiatowy Dzień Pszczół
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter