Aktualności

WAKACYJNA PSZCZELARSKA WYPRAWA

WAKACYJNA PSZCZELARSKA WYPRAWA
Dodano: 21/08/2018

Warto czasem ruszyć w świat, by zajrzeć do innych, by podejrzeć pszczelarskie ciekawostki, nowinki, tajemnice, by przyjrzeć się z bliska pracy kolegów po fachu, jej niuansom, dzielić się doświadczeniem, by rozmawiać dzieląc się wiedzą. Temu służą krótkie, pszczelarskie, wakacyjne wyprawy organizowane w naszym Kole. Tym razem był to dwudniowy wyjazd w dniach 14-15 sierpnia.


W dniach 14-15 sierpnia 2018 r. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach zorganizowało wyjazd szkoleniowo-turystyczny, w którym uczestniczyło 28 osób. Koszty wyjazdu całkowicie pokrywali uczestnicy wycieczki. Pierwsze spotkanie odbyło się w pasiece Beaty i Andrzeja Cegiełko. Gospodarze przyjęli nas niezwykle gościnnie. Najpierw w swojej położonej w cieniu drzew pasiece, a następnie w lokalnej sali strażackiej, częstując nas ciastkami i napojami.

W około godzinnej prelekcji gospodarz omówił charakterystykę pszczoły włoskiej Apis Mellifera ligustica wpisanej w tym roku (2018) do ksiąg hodowlanych jako uznana rasa włoska.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i wypowiedziane z pasją pszczelarską słowa, ogromną wiedzę. Słowa nie tylko dotyczące hodowanej rasy włoskiej, ale i całokształtu gospodarki pasiecznej.

Myślę że będziemy tu wracać.

W dalszej części naszej eskapady mieliśmy spotkanie w Zakładzie Pszczelarstwa w Puławach z prof. dr Zbigniewem Kołtowskim na temat wykorzystania pożytków wczesnych i póżnych.

Trzecie spotkanie mieliśmy z panem Mariuszem Chachułą w siedzibie Technikum Pszczelarstwa w Pszczelej Woli, gdzie mieliśmy zakwaterowanie i nocleg.

W drugi dzień, już w drodze powrotnej, podziwialiśmy piękny Kazimierz Dolny z historycznym Rynkiem, jak również relaksowaliśmy się płynąc po Wiśle statkiem. Miasto opuszczaliśmy z żalem, że tak szybko minął czas.


relację przedstawił Zbigniew Sokołowski, 20 sierpnia 2018 r.

Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wycieczka '2018
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter