Aktualności

ZEBRANIE KOŁA W MAJU 2018 r.

ZEBRANIE KOŁA W MAJU 2018 r.
Dodano: 07/05/2018

Termin majowego zebrania - 13 maja o godzinie 11-tej w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach. Zapraszamy !

 

Przy okazji prośba do pszczelarzy - odpowiedzmy w formie wypełnionych ankiet na badania prof. Grażyny Topolskiej z SGGW-AR w ramach programu COLOSS.

 

Pracownia Chorób Owadów Użytkowych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie już po raz kolejny prowadzi badanie zimowych strat rodzin pszczelich w ramach aktywności międzynarodowej sieci naukowej COLOSS (Prevention of Honeybee Colony Losses - zapobieganie stratom rodzin pszczelich).
Ankieta internetowa to najbardziej przyjazny sposób udziału pszczelarzy w badaniu, ponieważ dane z bazy w prosty sposób mogą być przeniesione do arkusza danych, bez potrzeby konieczności wielogodzinnego manualnego wprowadzania informacji od poszczególnych pszczelarzy .

Ankiety można wypełniać anonimowo. Ankieta internetowa będzie aktywna od 1 maja do 20 czerwca 2018 r. i jest dostępna pod adresem internetowym:
http://www.bee-survey.com/index.php/218278?newtest=Y&lang=pl

Ankietę po wydrukowaniu i wypełnieniu można też przesłać pocztą na adres:

PChOU, KPiDW, WMW, SGGW, 02-786 Warszawa, ul Ciszewskiego 8.
Po zeskanowaniu można ją także przesłać na adres grazyna_topolska@sggw.pl.

Prosimy o wypełnienie ankiety tylko raz, nawet, jeżeli zaproszenie do udziału w monitoringu otrzymają Państwo z różnych źródeł.

Bardzo ważne są dane od Wszystkich pszczelarzy, którzy zazimowali przynajmniej jedną rodzinę, także od tych, którzy żadnej rodziny w trakcie zimowli nie utracili oraz tych, którzy utracili wszystkie lub prawie wszystkie rodziny. Niestety - w ubiegłym roku na badanie odpowiedziało tylko kilkuset pszczelarzy. nie tworzy to miarodajnego obrazu sytuacji w pszczelarstwie.

Jak przekazuje Pani profesor, bardzo liczy na współpracę i z góry dziękuje za udział w badaniu.A co do pszczelarskiej majówki w dniu 20 maja szczegóły zostaną podane podczas zebrania. Składka 30 zł. Warto wiedzieć, że dzień 20 maja został ogłoszony Światowym Dniem Pszczół. To chyba dobra okazja, by spotkać się w swobodniejszej atmosferze. Kto lubi jeździć na rowerze, może ten dzień spędzić aktywnie będąc uczestnikiem rajdu "Od pasieki do pasieki". Będzie to jego III edycja. Rajd organizowany jest wspólnie ze Strefą Rowerową Brzeziny.

Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter