Aktualności

Spotkanie w Grabowie

Spotkanie w Grabowie
Dodano: 03/03/2018

Spotkanie z księdzem kapelanem pszczelarzy Diecezji Łowickiej Jackiem Marciniakiem  miało miejsce w Grabowie w dniu 4 marca 2018 r.

Nie zabrakło tu naszej delegacji i pocztu sztandarowego.


W dniu 4 marca poczet sztandarowy z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach wziął udział w spotkaniu z księdzem kapelanem pszczelarzy Diecezji Łowickiej Jackiem Marciniakiem. Spotkanie to odbyło się w Grabowie w powiecie łęczyckim. Rozpoczęło się 1,5 godzinnym wykładem p. Sławomira Trzybińskiego zatytułowanym "Gospodarka pasieczna w sytuacji zagrożeń zdrowotności pszczół". Wykładowca w sposób bardzo zwięzły /ze względu na ograniczony czas wykładu/ przedstawił uczestnikom spotkania główne zagrożenia dla rodzin pszczelich i sposoby radzenia sobie z nimi. Dla wielu pszczelarzy było ta przede wszystkim przypomnienie wiadomości, ale byli również tacy którzy tę wiedzę dopiero zdobyli. Wykład był rzeczowy ale jednocześnie bardzo interesujący.

Po wykładzie, o godzinie 12:00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej w intencji pszczelarzy w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. We mszy uczestniczyli: przedstawiciele władz, poczty sztandarowe, oraz licznie zgromadzeni pszczelarze i mieszkańcy wsi. Pszczelarzy reprezentowało 5 pocztów sztandarowych: WZP, Skierniewice, Brzeziny, Żelechlinek i Tuszyn. Ksiądz kapelan został obdarowany ornatem z pięknie haftowanym wizerunkiem św. Ambrożego, a także sadzonką lipy, która ma służyć przyszłym pokoleniom pszczelarzy.

Po mszy św. udaliśmy się do sali strażackiej na ciepły obiad i pyszne ciasto. Atmosfera spotkania była wyjątkowo miła, a rozmowy pszczelarskie trwały jeszcze długo po obiedzie. Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach reprezentowali: chorąży Wojciech Pruszkowski oraz asysta: Marcin Radomski i Agnieszka Pietrzykowska.


relację przygotowała Agnieszka Pietrzykowska

Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Grabów '2018
Wstecz
Subskrybuj nasz newsletter